Eksperci biją na alarm: w ciągu najbliższych lat otyłość stanie się jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Prognozy naukowców są zatrważające – do 2030 roku aż 80 proc. Amerykanów będzie zmagać się z nadwagą. Zbyt wysoka masa ciała i niezdrowy styl życia prowadzą do szeregu poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca typu 2, zaburzenia lipidowe, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, a nawet niektóre typy nowotworów. Tłuszcz gromadzący się wokół brzucha to nie tylko defekt wizualny, ale i poważne zagrożenie dla zdrowia — ostrzega Medonet.
Jak pozbyć się oponki bez ćwiczeń?
Choć aktywność fizyczna połączona z odpowiednio zbilansowaną dietą to najskuteczniejszy sposób na walkę z otyłością brzuszną, istnieją również inne metody dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą trenować. Oto kilka sprawdzonych trików, które pomogą osiągnąć wymarzony płaski brzuch bez konieczności wyciskania siódmych potów na siłowni.
Dieta na płaski brzuch: Co jeść, by zredukować tłuszcz?
Nawadniaj się, aby zapomnieć o opuchliźnie i nadmiarze wody, która odkłada się w organizmie.
Ogranicz stres i źródła, które go wywołują.
Zadbaj o regenerację i sen.
Stosuj probiotyki — przed rozpoczęciem kuracji specjaliści rekomendują wykonanie badania flory jelitowej.
Zwracaj uwagę na prawidłową postawę ciała.
Bez wprowadzenia odpowiednich zmian w diecie, trudno będzie osiągnąć trwałe efekty. Jak powinna wyglądać dieta na płaski brzuch? Kluczowe jest wprowadzenie kilku sprawdzonych nawyków żywieniowych, które pomogą w walce z tłuszczykiem — przypomina Medonet.
Regularne spożywanie posiłków, unikanie przetworzonej żywności oraz zwiększenie spożycia białka i błonnika to tylko niektóre z zaleceń. Warto również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz ograniczeniu spożycia cukrów prostych i tłuszczów nasyconych.
Wzbogać jadłospis w produkty białkowe oraz artykuły obfitujące w błonnik.
Odrzuć cukier — pamiętaj, że poza klasyczną wersją cukier ukryty jest w wielu artykułach spożywczych, a także kolorowych napojach gazowanych.
Wybieraj produkty niskokaloryczne.
Dołóż do swojego menu jak najwięcej świeżych warzyw i owoców.
Zrezygnuj z jedzenia fast foodów i przetworzonej żywności.
Codziennie rano pij roztwór wody z octem jabłkowym (warto pamiętać o przeciwwskazaniach, którymi są np. niedawno odbyty zabieg stomatologiczny, podrażniony przełyk, cukrzyca czy choroby żołądka).
Wzbogać dietę w zdrowe tłuszcze — znajdziesz je m.in. w awokado, oliwie z oliwek, tłustych rybach, orzechach, maśle orzechowym i rozmaitych nasionach.
Nawadniaj się — woda z ogórkiem i cytryną czy świeże soki z wyciskanych warzyw wspomagają przemianę materii, a tym samym przyspieszają pozbywanie się niechcianego tłuszczyku z brzucha. Polecanymi napojami są ponadto zielona herbata oraz matcha (japońska zielona herbata w sproszkowanej formie). A także woda, woda i jeszcze raz woda!
Tłuszczyk na brzuchu jest czymś naturalnym, jednak jego nadmiar może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Aby skutecznie pozbyć się oponki, kluczowa jest systematyczność i wytrwałość. Zdrowe nawyki żywieniowe szybko wejdą w krew, a dbanie o zdrowie i zgrabne ciało stanie się czystą przyjemnością.
Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Medonet: https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-metaboliczne,jak-pozbyc-sie-oponki-bez-cwiczen--oto-sposoby-na-plaski-brzuch,artykul,12716833.html