Partner: Logo FacetXL.pl

Jednak stereotyp "gniazdownika" nie jest w pełni prawdziwy. Z danych wynika, że w aż 80 proc. przypadków, młodzi ludzie mieszkający z rodzicami pracują, nie żyjąc przy tym "na garnuszku rodziców". Dlaczego zatem decydują się na takie rozwiązanie?

 

Wśród powodów, które skłaniają młodych do pozostania w domu rodzinnym, najczęściej wymienia się brak perspektyw na rynku mieszkaniowym, skomplikowane sytuacje życiowe, a także chęć zaoszczędzenia na podróże, zakupy czy wygodne życie.

 

— Mam 30 lat, mieszkanie do us***** śmierci z rodzicami nie jest jednym z moich marzeń, ale jaki mam wybór? — piekli się Mateusz z Warszawy.  — Dzięki mieszkaniu z rodzicami jestem w stanie trzy albo i cztery razy w roku jechać na tygodniowe wypady za granicę i kilka weekendowych wyjazdów. Jeśli miałabym płacić 2-3 tysiące zł miesięcznie za wynajem mieszkania, to przecież pieniądze te wyrzuciłabym w błoto i jechałabym może raz w roku na krótki urlop - mówi nam 27-letnia Karolina z Wałbrzycha

 

Wiele osób przyznaje, że nie jest w stałych lub "zaawansowanych" związkach, które skłoniłyby je do zamieszkania z partnerem. Inni mówią, że choć są w związku, nie stać ich na wynajem mieszkania.

 

Niektórzy młodzi ludzie przyznają, że chcą wykorzystać młodość na podróżowanie i dlatego decydują się na oszczędzanie poprzez życie z rodzicami. Dla innych, brak perspektyw na rynku mieszkaniowym skłania ich do pozostania w domu rodzinnym.

 

Link: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/gniew-gniazdownikow-mieszkanie-do-us-smierci-z-rodzicami-nie-jest-moim-marzeniem/vw32b9m 

 

 

 

Tagi:

mieszkanie,  rodzice, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz